KFUM Spejderne

KFUM Spejderne

Skivehus gruppe

Kontaktoplysninger

Multihuset – vores mødested

Adresse:Multihuset, Furvej 9, 7800 Skive

Multihuset ligger sammen med hallen ved Resen skole. Parkering findes ved den fælles parkeringsplads foran hallen.

 

Gruppeleder
Jesper Raabjerg Larsen
Lyby Kirkevej 2
7800 Skive
Tlf.: 97879707
Mobil: 40709604
jrl@lybykirkevej2.dk

 

Familiespejderledere (3-6 år)

Rasmus Mortensen (leder)
Grynderupvej 46
7870 Roslev
Mobil: 30384119
rasmus-mortensen@hotmail.com 
Jannie Engberg (koordinator)
Grynderupvej 46
7870 Roslev
Mobil: 20825762
jannie_engberg@hotmail.com

 

 

Bæverledere (0.-1. klasse)

May Rømsgaard
Petuniavej 180
7800 Skive
Mobil: 23923397
brian.may@oncable.dk
Søren Goul
Intrupvej 10
Lyby
7800 Skive
Mobil: 25218835
soerengoul@hotmail.com
Louise Kandborg Larsen
Lyby Kirkevej 2
7800 Skive
Mobil: 28191269
 lk@lybykirkevej2.dk 
Viktor Kristiansen
7800 Skive
Mobil: 23888137
viktor@akristensen..dk
   

 

 

Ulveledere (2.-3. klasse)

May Rømsgaard
Petuniavej 180
7800 Skive
Mobil: 23923397
brian.may@oncable.dk
Kirsten Kjærsgaard Yde
Ahornvænget 102
7800 Skive
Tlf.: 97528282
Mobil: 30263582
Yde@fiberpost.dk

Jacob Fougstrup Nicolajsen

Tlf. 22437590

Jacob@jacobsplace.dk

Søren Yde
Ahornvænget 102
7800 Skive
Tlf.: 97528282
Mobil: 30950887
sy@kfumspejderne.dk
Lars Slot
7800 Skive
Mobil:20355955
lars.slot@godmail.dk
Viktor Kristiansen
7800 Skive
Mobil: 23888137
viktor@akristiansen.dk

 

 

Juniorledere (4.-5. klasse)

Jesper Raabjerg Larsen
Lyby Kirkevej 2
7800 Skive
Tlf.: 97879707
Mobil: 40709604
jrl@lybykirkevej2.dk
Per Nielsen
Højlundsvej
7800 Skive
Mobil: 22408271
pernielsen333@hotmail.com
Jeppe Poulsen
7800 Skive
Mobil: 21120751
klovn1000@gmail.com 

 

 

Tropledere (6. klasse og op)

Michael Præstegaard
Toftgårdvej 23, Hindborg
7800 Skive
Mobil: 23368033
s.m@os.dk
Søren Goul
Intrupvej 10, Lyby
7800 Skive
Mobil: 25218835
soerengoul@hotmail.com
Emma Jensen Møller
7800 Skive
Mobil: 25740237
emmam@outlook.dk
Michelle Schalburg
7800 Skive
 Mobil:24435742
michelle.schalburg@gmail.com

Irene Trærup

 irene.traerup@gmail.com