KFUM Spejderne

KFUM Spejderne

Skivehus gruppe

Kontaktoplysninger

Da vi er en stor spejdergruppe har vi flere steder, hvor vi kan holde vores aktiviteter. Læs under hver enhed, hvor de primært holder til. 

 

Resen: Friluftshuset, udekøkkenet og Multihuset 

Adresse: Multihuset, Furvej 9, 7800 Skive

Friluftshuset ligger på det grønne areal mellem Resen Skole og Dalbygård.

Friluftshuset, Resen

Lige bag ved Friluftshuset ligger der et udekøkken ved Dalbygård, som vi også bruger.

Multihuset er bygget sammen med hallen ved Resen skole. Inde i Multihuset har vi vores eget lokale “Hulen”. 

Hulen. Resen Multihus

Parkeringsmuligheder: I Resen kan du  parkere 3 forskellige steder. Der er en stor parkeringsplads ved Resen Skole og Hallen. Der er en mindre parkeringsplads ved indgangen til Multihuset (bag Resen Skole). Endelig er der en mindre parkeringsplads ved Dalbygård.

 

Spejderhytten på Vindevej

Adresse: Vindevej 48B, 7800 Skive

Der er kun en mindre parkeringsplads ved hytten på Vindevej. Så bor du i nærheden, så opfordrer vi til, at du kommer til fods eller på cykel. Lige bag hytten går cykelstien “Salling Natursti”, med fine stiforbindelser til både Vinde- og Resenområdet.

 

Gruppeleder
Jesper Raabjerg Larsen
Lyby Kirkevej 2
7800 Skive
Tlf.: 97879707
Mobil: 40709604
jrl@lybykirkevej2.dk

 

Familiespejderledere (3-6 år)

Jannie Engberg (koordinator). Mobil: 20825762. Email: jannie_engberg@hotmail.com

Rasmus Mortensen (leder). Mobil: 30384119. Email: rasmus-mortensen@hotmail.com

 

Bæverledere (0.-1. klasse)

May Rømsgaard. Mobil: 23923397. Email: brian.may@oncable.dk

Søren Goul. Mobil: 25218835. Email: soerengoul@hotmail.com

Viktor Aggerholm Kristiansen. Mobil: 23888137. Email: viktor@akristiansen.dk

Maren Møller Vestergård. Mobil: 23727220. Email: marenmv@hotmail.com

 

Ulveledere (2.-3. klasse)

May Rømsgaard. Mobil: 23923397. Email: brian.may@oncable.dk

Viktor Aggerholm Kristiansen. Mobil: 23888137. Email: viktor@akristiansen.dk

Louise Kandborg Larsen. Mobil: 28191269. Email: lk@lybykirkevej2.dk

Charlotte Toft Møller. Mobil: 29645072. Email: charlotte.toft.m@gmail.com

 

Juniorledere (4.-5. klasse)

Raabjerg Larsen. Tlf.: 97879707. Mobil: 40709604. Email: jrl@lybykirkevej2.dk

Per Nielsen. Mobil: 22408271. Email: pernielsen333@hotmail.com

Victoria Poulsen

Sebastian Søndergaard Rasmussen

 

Tropledere (6. klasse og op)

Michael Præstegaard. Mobil: 23368033. Email: s.m@os.dk

Søren Goul. Mobil: 25218835. Email: soerengoul@hotmail.com

Emma Jensen Møller. Mobil: 25740237. Email: emmam@outlook.dk

Michelle Schalburg. Mobil:24435742. Email: michelle.schalburg@gmail.com

Irene Trærup. Mobil: Email: irene.traerup@gmail.com